Trening EMS

Trening EMS w dzielnicach Mokotów, Bielany, Saska Kępa i Ursus

Zdrowie i kondycja psychofizyczna dla niecierpliwych

Twoja motywacja + nasza wiedza i doświadczenie = Twój wymarzony cel!

trening platinum ems

EMS to zupełnie nowa, skuteczna forma treningu wysiłkowego, pozwalająca na szybkie osiągnięcie zamierzonego celu. Ćwiczenia EMS działają wspomagająco i stymulująco na organizm człowieka. Poprawiają działanie wszystkich narządów i układów.

Trening EMS w Platinum Active w szczególności umożliwia kształtowanie mięśni, wzrost ich masy i siły a także poprawę ich sprawności, elastyczności oraz ukrwienia. Uczymy prawidłowego oddychania, poprawiamy koordynację ruchową.

Zwiększamy sprawność i wydolność organizmu w krótkim czasie!

Ponadto jesteśmy skuteczni w:

Rehabilitacji po urazach narządów ruchu

Redukcji cellulitu

Dzięki temu, że dostosowujemy indywidualnie częstotliwość i obciążenie do możliwości osób ćwiczących, nasze treningi EMS są bardzo efektywne i bezpieczne.

Aby trening EMS mógł przynieść satysfakcję nie potrzeba zbyt wiele czasu. Ćwicząc dwa razy w tygodniu po pół godziny po kilku tygodniach osiągniemy widoczne efekty.

Nie bez powodu mówi się, że profesjonalne treningi EMS to rozwiązanie dla tych, którzy nie mają cierpliwości ani czasu na długotrwałe ćwiczenia.

ems trening platinum

Chcesz spróbować EMS?

Warszawa: Bielany, Mokotów, Saska Kępa, Gocław i Ursus to idealne miejsca na trening.

Odwiedź Platinum Active i realizuj swoje sportowe i zdrowotne cele.

Jeśli cenisz swój czas, chcesz poprawić wygląd i kondycję ? ĆWICZ Z NAMI!

Zapraszamy na pierwszy darmowy trening. Przyjdź już dziś i przekonaj się sam.

Z chęcią odpowiemy na Wasze wszelkie pytania!

Co to jest trening EMS? Na czym polega trening EMS?

Treningi EMS (ang. Electrical Muscle Stimulation) są formą aktywności fizycznej polegającą na elektrostymulacji mięśni. Ćwiczenia wzmacniają ciało i pomagają zadbać o zdrową sylwetkę. Dzięki nim ujędrnisz m.in. pośladki, brzuch czy łydki, a przy tym pobudzisz krążenie, zmniejszając ryzyko powstania np. zakrzepicy. EMS zaleca się również jako formę rehabilitacji mięśni po urazach spowodowanych wypadkami czy kontuzjami. Sam trening polega na tym, że ćwiczący zakłada specjalny strój, do którego są przymocowane elektrody. Następnie przechodzi do ćwiczeń, które na ogół składają się z trzech paneli: rozgrzewki, ćwiczeń siłowych i rozluźnienia. Taki układ pozwala przygotować mięśnie do pracy, a następnie wyciszyć się po treningu. W trakcie zajęć wykonujesz ćwiczenia, a najważniejsze grupy mięśniowe są dodatkowo – w bezbolesny sposób – stymulowane do skuteczniejszej pracy. Co ważne, przed rozpoczęciem aktywności należy z trenerem przeanalizować jej przebieg i cel. To dodatkowo wpłynie na skuteczność całego procesu.

Czy trening EMS odchudza i pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej?

EMS treningi wpływają na organizm – pomagają spalać kalorie, a przy tym pobudzają metabolizm do wytężonej pracy. Szczególnie skuteczny w odchudzaniu jest intensywny trening EMS W Platinum Active, który dostosowujemy indywidualnie do każdego z naszych klientów. Dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu zajęć pozbędziesz się nadmiernych kilogramów. Jednak aby osiągnąć ten cel, należy zadbać nie tylko o samą aktywność fizyczną, ale również sposób odżywiania. Stosując deficyt kaloryczny i sięgając po zbilansowaną dietę, osiągniesz wyznaczone cele dotyczące twojej sylwetki.

Czy trening EMS jest skuteczny?

Treningi EMS są skuteczne, co potwierdzają badania przeprowadzone m.in. przez NCBI, gdzie zestawiono je z treningami interwałowymi. Wykazano wówczas, że elektrostymulacja mięśni wpływa na nie równie pozytywnie, co trening HIIT i, podobnie jak on, wpływa na pobudzenie metabolizmu wiele godzin po zakończeniu wysiłku. Skuteczne działanie EMS potwierdza także szerokie grono osób, które zdecydowały się z niego skorzystać, budując tym samym masę mięśniową czy chudnąc, w zależności od założonych celów.

Po jakim czasie widoczne są efekty po ćwiczeniach EMS?

Trening EMS – efekty: to zagadnienie interesuje każdą osobę, która rozpoczyna ćwiczenia. Warto pamiętać, że rezultaty są uzależnione od wielu czynników. Należą do nich m.in. dieta, wiek ćwiczącego czy liczba jednostek treningowych przeprowadzanych w skali tygodnia. Pracując, zauważymy, że widoczne efekty najczęściej pojawiają się 3–4 tygodnie po rozpoczęciu zajęć.

Ile kosztuje EMS?

Koszt treningu jest uzależniony od tego, czy zdecydujesz się na pojedyncze zajęcia, czy też na ich pakiet. Przykładowo, jedne ćwiczenia kosztują 220 złotych, a 4 treningi 600. W przypadku wykupienia karnetu, pierwszy trening EMS jest gratis! Dzięki temu obniżysz cenę treningów i szybciej osiągniesz wymarzony efekt!

Ile razy w tygodniu można robić trening EMS?

Najlepiej odwiedzać siłownię 2 razy w tygodniu. Trening EMS efekty daje nawet po zajęciach raz na 7 dni. Dzięki temu, że impuls elektryczny tak silnie stymuluje mięśnie do pracy, nie trzeba spędzać wielu godzin, co kilka dni na aerobiku. To doskonała forma zajęć dla zabieganych i tych, którzy po prostu nie lubili dotychczas uprawiać sportu. Przystępna forma ćwiczeń i krótkie serie wpasują się w twój grafik, a ty nie będziesz musiał rezygnować z tego, co robisz na co dzień.

Ile powinien trwać trening EMS?

Trening personalny EMS jest na tyle intensywny, że nie ma potrzeby spędzania wielu godzin na powtarzaniu tych samych wzorców ruchowych. Wystarczy zaledwie 30 minut pracy, aby osiągnąć zamierzone rezultaty i stymulować mięśnie do działania.

Czy trening EMS jest bezpieczny?

EMS treningi są bezpieczne. Nie obciążają stawów, nie wymagają używania dodatkowego sprzętu. Są wykonywane pod okiem specjalistów przeszkolonych nie tylko w zakresie obsługi urządzeń, ale także anatomii ludzkiego ciała i skutecznych metod pracy nad stymulacją mięśni. Dzięki temu nie musisz obawiać się o kontuzję czy niedostosowanie tempa oraz zakresu pracy do twoich możliwości. Działamy tak, aby motywować cię do ćwiczeń, uwzględniając jednocześnie twoją kondycję. To sprawia, że osiągane rezultaty wpływają na poprawę samopoczucia oraz budują zdrowe nawyki, z którymi łatwiej dbać o prawidłową masę ciała.

Czy po EMS są zakwasy?

Zakwasy, czyli zespół opóźnionego bólu mięśniowego, najczęściej pojawiają się 2 dni po treningu. Nie jest to jednak reguła i u niektórych osób nie wystąpią – nie oznacza to, że trening był nieskuteczny. Po czasie mięśnie przyzwyczajają się do pracy i w pewnym sensie uodparniają się na ból. Mimo że ten nie występuje lub jest mniej odczuwalny, trening personalny EMS wciąż pobudza tkanki do pracy i pomaga spalać kalorie.

Czy trening EMS boli?

Trening EMS pomoże, ale nie boli podczas wykonywania. Podczas zajęć EMS trener personalny dba o to, aby siła impulsu elektrycznego, który stymuluje mięśnie, była jednocześnie skuteczna i bezbolesna, pomimo pozornie przerażających skurczów mięśni, wywołanych impulsami elektrycznymi. Jeśli chodzi o sam przebieg ćwiczeń, te pozwolą Ci się zrelaksować i uwolnić endorfiny, hormony szczęścia. To sprawi, że na zajęciach zadbasz nie tylko o aspekt fizyczny, ale także psychiczny.

Ile kalorii spalamy na treningu EMS?

To, ile kalorii spalisz podczas treningu EMS, zależy przede wszystkim od tego, ile ważysz, jaki masz wzrost oraz w jakim jesteś wieku. Nie da się jednoznacznie określić tych czynników. Szacunkowo podczas jednych zajęć spala się około 500 kcal. Dzięki temu, że EMS pobudza metabolizm, spalanie trwa jeszcze co najmniej 24 godziny po zakończeniu sesji. To może zwiększyć ilość spalonych kalorii o co najmniej drugie tyle.

Czy EMS buduje mięśnie?

W czasie treningu EMS impuls dociera do mięśni, powodując kilkadziesiąt skurczy tkanek na minutę. To znacznie więcej niż w trakcie standardowych zajęć. Dzięki temu możliwe jest budowanie mięśni (także mięśni głębokich), rzeźbienie sylwetki, a także redukcja cellulitu, poprawa ogólnej sprawności fizycznej i praca nad tym, by ciało było bardziej elastyczne – a to wszystko z wykorzystaniem elektrostymulacji. Co ważne, należy pamiętać, aby dostosowywać dietę do celów sylwetkowych. Wówczas efekty pojawiają się jeszcze szybciej, a przy tym będą o wiele bardziej widoczne – na rezultaty z treningiem EMS nie trzeba długo czekać!