Pierwszy trening EMS – jak się przygotować?

Trening EMS (ang. Electrical Muscle Stimulation) to skuteczna forma treningu wysiłkowego, która w krótkim czasie pozwala osiągnąć zamierzony cel. EMS wspomaga i stymuluje organizm, poprawia funkcjonowanie narządów i działanie układu kostno-stawowego, a przy tym znacząco różni się od tradycyjnych ćwiczeń na siłowni. Osoby, które do tej pory nie korzystały z tej aktywności, bardzo często szukają odpowiedzi na pytanie, jak przygotować się do treningu EMS. Wszystkie niezbędne informacje i wskazówki znajdziesz w tym artykule. 

Na czym polega trening EMS?

Zacznijmy od podstaw. Trening EMS to ćwiczenia z elektrostymulacją, które polegają na wywoływaniu skurczów mięśni za pomocą impulsów elektrycznych. Intensywność tych impulsów dobiera się do konkretnej grupy mięśni, dzięki czemu trening jest bezbolesny i efektywny. Elektrostymulacja wykorzystywana jest nie tylko w treningach sportowych, lecz także w fizjoterapii, medycynie estetycznej i kosmetologii. 

Do treningu EMS niezbędny jest specjalna kamizelka, która umożliwia docieranie impulsów do mięśni. Podczas treningu z personalnym trenerem wykonuje się proste ćwiczenia, które w połączeniu ze stymulacją zapewniają doskonałe wyniki – dotyczy to m.in. spalania tkanki tłuszczowej, budowy masy mięśniowej i redukcji cellulitu. 

Trening EMS jest znacznie bardziej efektywny niż ćwiczenia na siłowni. Spadek tkanki tłuszczowej przebiega 3 razy szybciej, oddziaływanie na mięśnie głębokie odbywa się na każdym treningu, a efekty widoczne są już po 4-8 sesjach. Jeśli więc zależy Ci na szybkich rezultatach przy braku ryzyka kontuzji, trening EMS to rozwiązanie, którego szukasz. 

Sprawdź także: Różnice między treningiem EMS a ćwiczeniami na siłowni

Jak się ubrać na pierwszy trening EMS?

Pierwszy trening EMS wiąże się z wieloma pytaniami – najczęściej dotyczą one odzieży, obuwia i akcesoriów, które trzeba ze sobą zabrać. W Platinum Active o nic się nie musisz martwić. Zapewnimy Ci wszystko co niezbędne do treningu oraz do odświeżenia się zaraz po nim. Bieliznę jednorazową oraz atestowany bawełniany strój dostaniesz już na pierwszym treningu. Strój ten chroni skórę przed bezpośrednim działaniem elektrostymulacji i zapewni odpowiednie przewodzenie impulsów.

Na specjalistyczne spodnie i bluzkę wkłada się kamizelkę wypełnioną elektrodami, która jednocześnie pobudza 10 partii mięśniowych. Dysponujemy pełną rozmiarówką kamizelek i jesteśmy w stanie idealnie dopasować ją do każdego typu sylwetki.

Jeśli chodzi o obuwie, nie jest ono obowiązkowe bo ćwiczenia odbywają się na matach.

W Platinum Active dbamy o każdy najmniejszy szczegół, również o odpowiednie nawodnienie podczas treningu.

Zanim rozpoczniesz trening EMS

Ćwiczenia z elektrostymulacją odbywają się z trenerem personalnym, który podchodzi indywidualnie do każdego z klientów. Przed pierwszymi zajęciami przeprowadzamy wnikliwy wywiad, który pomaga w określeniu potrzeb i środków jakie należy zastosować aby osiągnąć cel.

Przeciwskazaniami do tego typu treningów są; ciąża, rozrusznik lub choroba serca, nadciśnienie, epilepsja, nowotwór. 

Ćwiczenia z elektrostymulacją krok po kroku

Tak jak każdy trening, również ćwiczenia EMS rozpoczynają się od trwającej kilka minut rozgrzewki. Zaczynamy od przyzwyczajenia mięśni do delikatnego impulsu z czasem zwiększając jego moc. 

Następnym etapem jest właściwy trening EMS. Ćwiczenia mogą więc mieć różny stopień zaawansowania, a ich charakter może być dynamiczny lub funkcjonalny. Ten pierwszy ma na celu spalanie tłuszczu i budowanie mięśni, natomiast zadaniem ćwiczeń funkcjonalnych (prozdrowotnych) jest wzmocnienie mięśni, poprawa koordynacji czy przywrócenie prawidłowych wzorców ruchowych.

Ostatnim etapem treningu EMS w Platinum Active jest rozluźnienie mięśni a także ich regeneracja. Każda sesja kończy się rozciąganiem, rolowaniem, relaksem lub masażem limfatycznym.

Pierwszy trening EMS.

Wiesz już, jak przygotować się do treningu EMS – teraz wystarczy zarezerwować sesję. W Platinum Active masz do wyboru różne rodzaje karnetów w zależności od Twoich potrzeb. Znajdziesz nas w Warszawie – działamy na Bielanach, Mokotowie i Saskiej Kępie w bezpośrednim sąsiedztwie Gocławia.