EMS vs siłownia

ems silownia roznice

Jakie są różnice między EMS a siłownią?

Czy wiesz, że innowacyjna metoda treningu EMS jest o wiele bardziej efektywna w stosunku do standardowych ćwiczeń na siłowni? Poniżej znajdziesz tabelę, dzięki której w prosty sposób porównasz poszczególne parametry w odniesieniu zarówno do EMS, jak i do treningu na siłowni. Efekty widoczne są o wiele szybciej – zarówno pod kątem liczby treningów, jak i czasu, który trzeba poświęcić na każdy z nich. Sprawdź poniższe zestawienie, dzięki któremu odkryjesz trening na zupełnie innym poziomie.

Parametry Trening EMS Trening na siłowni
Czas pojedynczego treningu 25-30 min. 60-90 min. i więcej
Optymalna częstotliwość treningów 2 x w tygodniu 4-5 x w tygodniu
Spadek tkanki tłuszczowej 3 razy szybciej Standardowo
Redukcja cellulitu Tak Nie
Izolacja grup mięśniowych Wysoka Średnia
Oddziaływanie na mięśnie głębokie Na każdym treningu Tylko w czasie niektórych ćwiczeń
Obciążenie stawów Znikome Podwyższone
Ukrwienie mięśni Wysokie Średnie
Widoczne efekty Po 4-8 sesjach treningowych Po 12-20 sesjach treningowych
Miesięczny koszt treningu personalnego Od 550 zł Od 1000 zł

Wybór pomiędzy klasyczną siłownią a treningiem EMS może być tylko pozornie trudny do rozstrzygnięcia, w praktyce bowiem jest wiele powodów, by wybrać nowoczesne ćwiczenia z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśni. Jakie argumenty przemawiają na ich korzyść? 

EMS kontra siłownia – co wybrać?

Ćwiczenia EMS pod niemal każdym względem mają przewagę nad tradycyjnym treningiem.

  • Czas treningu – dwie sesje EMS po pół godziny tygodniowo w zupełności mogą zastąpić ciężkie, godzinne treningi na siłowni. W czasie ćwiczeń wykorzystujących elektrostymulację mięśni, w jednym czasie pracują wszystkie partie ciała.
  • Bezpieczeństwo – choć dla wielu osób „trening EMS” brzmi nietypowo, urządzenia te nie stanowią zagrożenia dla organizmu; wręcz przeciwnie – nie obciążają stawów, dzięki czemu nie prowadzą do kontuzji. Osoby kontuzjowane mogą ponadto stosować ćwiczenia z elektrostymulacją mięśni, omijając uszkodzone części ciała.
  • Indywidualne podejście – możliwość ustawienia mocy impulsów dla każdej głównej partii mięśni osobno pozwala na idealne dopasowanie poziomu treningów do danej osoby.
  • Efekty – wystarczy wspomnieć, że elektrostymulacja jest wykorzystywana przez zawodowych sportowców, aby uzyskać lepsze wyniki. Dzięki pobudzaniu zarówno mięśni powierzchniowych, jak i głębokich, uzyskuje się znacznie lepszą efektywność ćwiczeń niż przy tradycyjnych treningach.

Jeśli masz mało czasu na ćwiczenia, wybierz trening EMS – pozwoli Ci to uzyskać lepsze efekty w krótszym czasie i będzie zarazem bezpieczniejszym wyborem, szczególnie pod okiem osobistego trenera.

Trening EMS a klasyczna siłownia – trudny wybór?

Część osób może zastanawiać się, którą opcję wybrać. Ćwiczenia na klasycznej siłowni nie wykluczają jednoczesnego treningu EMS – połączenie różnych sposobów ćwiczeń pozwala uzyskać jeszcze lepsze efekty, poza tym elektrostymulacja mięśni może być doskonałym urozmaiceniem planu treningowego – to przyjemny i skuteczny sposób budowy tkanki mięśniowej. Przyjdź do naszej siłowni EMS i przekonaj się sam!