Trening EMS — sposób na skuteczne spalanie tłuszczu

Spalenie tłuszczu z okolic brzucha jest sporym wyzwaniem. Wymaga nie tylko odpowiednio dobranej diety, angażujących mięśnie ćwiczeń, ale również prowadzenia trybu życia, który sprawia, że nasz organizm jest wypoczęty i zdrowy. Nie jest to łatwe, dlatego z pomocą przychodzą treningi EMS. Dzięki nim można zrealizować jeden z istotnych aspektów wpływających na redukcję tkanki tłuszczowej, a dodatkowo wzmocnić swoje ciało, poprawić napięcie skóry oraz zmniejszyć cellulit. W jaki sposób elektrostymulacja mięśniowa wpływa na spalanie tłuszczu? 

Spalanie tłuszczu z brzucha dzięki EMS — czy to możliwe?

Jedną z najlepszych aktywności, która jest polecana osobom chcącym pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej są ćwiczenia cardio. Do tej grupy zaliczają się m.in. bieganie, skakanie na skakance, tabata oraz jazda na rowerze. Takie ćwiczenia sprawiają, że zwiększa się zapotrzebowanie organizmu na energię, w wyniku czego zaczyna być ona pobierana z tkanki tłuszczowej. Zaletą tych aktywności jest także poprawa kondycji oraz wzmocnienie układu krążenia. Osoby, które szukają odpowiedzi na pytanie, co spala tłuszcz najszybciej, powinny zapamiętać, że są to właśnie treningi cardio. Najlepszym sposobem na ich uzupełnienie oraz uzyskanie jeszcze lepszych efektów będą ćwiczenia siłowe. Ich regularne wykonywanie wpływa na rozbudowę masy mięśniowej. To zjawisko również odbywa się przy udziale energii, która pochodzi z tłuszczu. Treningi siłowe jednocześnie sprawiają, że skóra staje się bardziej napięta i jędrna.

EMS łączy wyżej opisane ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha oraz innych partii ciała. Stanowi połączenie cardio oraz treningu siłowego, dlatego zapewnia najlepsze efekty i to w znacznie krótszym czasie. Decydując się na sesję EMS, można liczyć na 3-krotnie szybsze spalanie tkanki tłuszczowej w porównaniu do treningu na siłowni. Warto zaznaczyć, że jedna sesja trwa maksymalnie 30 minut, zaś wizyta na siłowni 2 albo 3 razy dłużej. Kolejna kolosalna różnica tkwi w częstotliwości. Standardowy trening na spalanie tłuszczu powinien być powtarzany 4-5 razy w ciągu tygodnia, aby osiągnąć wymarzone efekty. W przypadku EMS wystarczą 2 sesje na tydzień.

 

Jak spalić tłuszcz z brzucha dzięki elektrostymulacji mięśniowej?

Maszyny do treningu EMS działają na kilku płaszczyznach. Z jednej strony przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej, z drugiej sprawiają, że mięśnie są jędrniejsze, poprawia się krążenie oraz utlenienie mięśni. W jaki sposób odbywa się spalanie tłuszczu? W trakcie treningu EMS ćwiczący ma na sobie specjalną kamizelkę, w którym znajdują się elektrody. Są one rozmieszczone w kilku punktach odpowiadających głównym partiom mięśniowym. Przed rozpoczęciem ćwiczeń trener personalny ustala moc impulsów. Powodują one skurcze określonych mięśni, w efekcie wymuszając aktywność, która jest w dużej mierze zbliżona do standardowych ćwiczeń fizycznych.

Podczas treningu wykorzystywane są impulsy o różnych częstotliwościach, które są regulowane w zależności od rodzaju treningu. Dzięki temu może być on bardziej celowany i skupiony na konkretnej części ciała. Sprawdzi się zatem w przypadku osób, które zastanawiają się, jak schudnąć z ramion lub jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z innych problematycznych partii. W trakcie ćwiczeń mięśnie pracują bardzo efektywnie. Jednoczesna aktywacja pojedynczych włókien sprawia, że podnosi się metabolizm organizmu. Dzięki temu spalanie tkanki jest intensywniejsze i trwa jeszcze po zakończeniu treningu. Wszystko to sprzyja redukcji masy ciała i osiągnięciu wymarzonych efektów i to w zaskakująco krótkim czasie.

 

Trening personalny EMS — dlaczego jeszcze warto się na niego zdecydować?

Warto zaznaczyć, że elektrostymulacja mięśniowa wpływa nie tylko na spalanie tłuszczu. W wyniku zwiększonego przepływu krwi zachodzi wiele korzystnych zmian w obrębie skóry, a nawet tkanki podskórnej. Lepsze krążenie i dotlenienie komórek sprawia, że można skutecznie pozbyć się cellulitu. Kolejną korzyścią jest zwiększenie produkcji kolagenu, a tym samym możliwość uzyskania bardziej jędrnej i elastycznej skóry. Elektrostymulacja mięśni w Warszawie to zatem znakomity wybór dla osób, które chcą holistycznie zadbać o swoje zdrowie, sprawność oraz wygląd. Warto spróbować już dziś, aby przekonać się, że zadowalające efekty są na wyciągnięcie ręki.